Bize Ulaşın
Zerdalilik Mah. 1408 Sk. Akyüz Apt. 10/1
Muratpaşa/ANTALYA
info@alicecreative.net
+90 542 698 63 67
Çalışma Saatleri
Pazartesi-Cumartesi
09.00 – 18.000
Geri

Dijital Dünyada Markalaşma Önerileri

Dijital Dünyada Markalaşma Önerileri

Pazarlama tüketicilerin akran incelemelerine güvendiği için dijital bir dönüşüm geçiriyor. İşte pazarlamacıların bugün odaklanması gerekenler, günümüzün dijital çağında tüketiciler eskisinden tamamen farklı bir yolculuğa çıkıyor.

İşletmelerin “Pazarlama Hunisi” olarak adlandırdığı, en tepede tüketicilerin pazarlama yoluyla üründen haberdar olduğu, daha sonra en altta satın almadan önce ortada ilgi gösterdiği şeylerin modası geçmiş.

Öyleyse, müşteriler ürünlerini birbirlerinden öğreniyorsa ve bu karar döngüsünü devam ettiriyorsa, biz ne yapabiliriz?

Müşteri Odaklılığı Özelleştirin!

Bu, geleneksel pazarlamada bir numaraydı ve  dijital çağda hala bir numara. Müşterinizin ihtiyaçlarına değil, en büyük “Baş Ağrılarına” odaklanın. Müşterilerinizin hayatlarını nasıl daha kolay, daha iyi ve daha ucuz hale getirebileceğinizi öğrenmek için bir gün geçirin. Teklifi ucuzlatmak yerine müşterilerinize daha fazlasını verin. Ve sadece müşteri memnuniyetine odaklanmayın, elde tutma ve sadakat oluşturun.

Gittikleri Her Yerde Müşterilerle Tanışın

Dijital pazarlamacılar, müşterilerinin çevrimiçi olarak nerede vakit geçirdiğini bilmeli ve onlarla orada buluşmalıdır. Ancak sektörünüzün en popüler sosyal medya sitesinde yer almak yeterli değildir; şirketlerin, müşterilerinin en çok zaman geçirdiği sitelerde, uygulamalarda ve kanallarda olabildiğince çok yer alması gerekir. Ayrıca arama motorlarında hala bir numara olmak, düzenli olarak müşterilere ve potansiyel alıcılara e-posta göndermek ve onlara yüksek kaliteli içerik sağlamak da gerekiyor.

İşletmeler için doğru yerde olmak ve dikkatlerini en değerli olduğu yere odaklamak zorundadırlar. Pinterest’te ortalama satın alma değeri 175 dolar iken, Twitter’da 80 dolara düşüyor. Bu, işiniz için ekstra çabaya değer mi? Karar vermek size kalmış.

Başkasının Konuşmasına İzin Verin

Her yerde olamadığınızda, müşterilerinizin elçileriniz olmasına izin verin. Örneğin, cep telefonu hizmeti gibi bazı sektörlerde kulaktan kulağa iletişim hâlâ üstün durumda.

Misiek tarafından alıntılanan bir ankette, ankete katılan kişilerin %40’ı hizmet sağlayıcılarını aile ve arkadaşlarının tavsiyelerine göre seçtiklerini söyledi. Yalnızca %1’i sağlayıcılarını sosyal medyadan gelen bir öneriye göre seçti.

Bu, müşterileriniz memnun kalırsa veya memnun kalırsa, ürününüzü çevrelerine tavsiye etme olasılıklarının yüksek olduğu anlamına gelir. Ancak müşterilerinizi veya müşterilerinizi nasıl memnun edebilirsiniz?

Deneyim Aşamasında Ustalaşın

Mutlu müşterileri çevrimiçi elçilere dönüştürmenin en iyi yolu, ürünlerinizi kullanma konusunda kendilerini harika ve özel hissetmelerini sağlamaktır. Nike gibi şirketler, müşterilerinin satın alma sonrası deneyimini gerçekten geliştirmek, sadakatlerini artırmak ve onları marka savunucusu olma olasılıklarını artırmak için dijital teknolojiyi kullandı. Nike için, bu izleme çipleri sayesinde toplanan muazzam miktarda veri, müşterilerin ürünlerini ne kadar süre giydiğini izlemelerine ve yeni ürünlere ihtiyaç duyduklarında onlara haber vermelerine olanak tanıyor. Ayrıca, rekabette öne geçmek için ayakkabılarını geliştirmek için bu bilgileri kullanabilirler.

Yeni dijital çağ, bildiğimiz şekliyle pazarlamayı dönüştürüyor. Ancak bu, sadece bir Facebook sayfası oluşturmak ve beğenileri ummak anlamına gelmez. Dijital dönüşüm, bir organizasyonun her bölümünü ve pazarlamasını etkiler.

Alice Creative
Alice Creative
https://alicecreative.net

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

dental health tourism dental veneer dental crownr all on 4 implants hollywood smile dental implant dental